Atlas Tekstil

Atalarımızdan bize miras kalan dokumacığı aslına sadık kalarak, ipliğinden dokumasına kadar el emeği ile harmanlanmış bir şekilde nesillere aktarmayı hedef alan şirketimiz 1978 yılından buyana hizmet vermektedir.

Özellikle dokumalarımızda pamuk, keten, ipek ve diğer doğal lifli iplikler kullanarak peştamal, masa örtüleri, şal, dokuma çarşaflar, havlu ve özel tasarım etnik aksesuarları üretmekteyiz. Antik çağdan günümüze 2500 yıllık bir tarihi olan Denizli tekstilinin, Anadolu kültürü ile harmanlanıp usta ellerde dokunduktan sonra günümüz yaşamına uygun şekilde, bu güzelliklerin paylaşılmasını sağlamaktayız.

Mağazamızda bu güzellikleri paylaşmanın dışında, hem yurtiçi hem de yurtdışındaki özel firmalara ürünlerimizi toptan olarak da vermekteyiz. Özellikle çeyiz sandıklarından çıkmış eski motif ve desenlerle oluşturduğumuz peştamal ve peşkir havlular kolay kullanımı dolayısı ile en çok ilgi gören ürünlerimiz arasındadır. Günümüzde giderek azalan el tezgahı ve motorlu el tezgahlarında az sayıda üretimi yapılan bu ürünlerimizi mistik havasını bozmamak adına inatla modern tezgahlardan uzak tutmaya çalışmaktayız.

Çünkü her şeyin doğal olmasına özen gösteriyoruz...